Jemné ošetrenie pleti, ktoré spôsobí jej olupovanie a následne podporuje jej novú tvorbu
Enzymatický peeling hĺbkovo čistí a "obrusuje" kožu na tvári pôsobením na vrchné vrstvy kožného tkaniva. Názov peeling je odvodený od toho, že po jeho aplikácii dochádza k peelingu, teda olupovaniu mŕtvych kožných buniek. Vďaka ich odstráneniu zostáva pokožka tváre čistá so zjednoteným tónom a textúrou. Navyše ich odstránenie stimuluje obnovu pleti a vznik zdravých kožných buniek. Po jeho aplikácii dochádza tiež k redukcii viditeľnosti jaziev, stareckých škvŕn a vrások.
Enzymatický peeling väčšinou využíva ovocné enzýmy, ktoré pleť vyživujú a podporujú odstránenie mŕtvych kožných buniek. Jedným z najobľúbenejších ovocných enzýmov je papaín z tropického ovocia papája, ďalej sa využívajú enzýmy zo zelených jabĺk, ananásu, tekvice a aloe vera.
Niektoré z týchto enzymatických peelingov sa prezývajú obnovujúce, pretože na konci procesu exfoliácie, kedy je pleť zbavená mŕtvych buniek, je pleť úplne obnovená a stimulovaná k vlastnej regenerácii. Dochádza tiež k redukcii akné, pretože enzymatický peeling vyčistí póry.
Enzymatický peeling sa veľmi líši od chemického peelingu, má výrazne jemnejší efekt. Tento rozdiel je zjavný aj v tom, že enzymatický peeling je často možné zakúpiť si pre domáce použitie, ale ak chcete chemický peeling, musíte si na neho vo väčšine prípadov zájsť k odborníkovi. Chemický peeling zvyčajne odstraňuje viac vrstiev pokožky než enzymatický a vyžaduje tak dlhšiu dobu rekonvalescencie a kľudového, ochranného režimu.