Čo robiť s citlivou pokožkou
Citlivá pokožka, a to nielen na tvári, je častým problémom mnohých žien. Príznakov citlivej pokožky je mnoho. Môže vás svrbieť, páliť, je červená alebo sa napína. Každopádne sú všetky tieto príznaky veľmi nepríjemné, a preto je potrebné proti citlivosti pleti bojovať všetkými možnými prostriedkami, ktoré sa dajú použiť.
Ako teda presne poznáte, že máte citlivú pokožku? Citlivá pokožka má zvyčajne niekoľko príznakov, medzi ktoré patrí pálenie a svrbenie, vďaka ktorému si pokožku zvyčajne ešte rozškrabeme, alebo červenanie. Citlivá pokožka je navyše stále napnutá, čo je veľmi nepríjemný pocit a taktiež sa často lúpe, takže je škaredá aj na pohľad.
Ako je to možné , že je naša pokožka taká citlivá? Odpoveď nie je úplne jednoduchá, pretože takúto pokožku môžeme mať už od narodenia, ale taktiež sa nám môže stať citlivou až časom, napríklad vďaka stresu. Jedným z veľkých vplyvov na citlivosť pleti je zlá znášanlivosť mnohých kozmetických prípravkov. Nie všetky kozmetické krémy či mydlá sú totiž pre našu pokožku dobré. S citlivou pokožkou sa môžeme rovno narodiť, pretože to máme v génoch, ale i nemusíme, a aj napriek tomu na citlivosť kože trpíme. Ako je to teda možné? Na pokožku totiž pôsobí mnoho vonkajších vplyvov, napríklad znečistenie vzduchu, či naopak vnútorné vplyvy, ako je stres.
Na citlivú pokožku sú najviac náchylní ľudia, ktorí majú nižšie fototypy. Majú teda veľmi svetlú alebo svetlú pokožku. Vďaka tomu, že túto svetlú pokožku majú, by sa už vopred mali brániť proti citlivosti kože, pretože prevencia môže v tomto prípade urobiť skutočne veľa.
O pokožku je potrebné sa veľmi poctivo starať. A správna starostlivosť prekvapivo začína obyčajnou vodou. Nič totiž nenahradí túto životodarnú tekutinu pri zmývaní nečistôt z tváre. Na tú sa totiž nachytá neuveriteľné množstvo nečistôt. Tie sa držia hlavne na jemných chĺpkoch, obočí a riasach. Tvár preto jemne umyte v obyčajnej vode a až potom použite odličovacie mlieko. Pokiaľ máte pleť náchylnú na poškodenie, po tejto procedúre ju ešte jemne umyte pleťovým tonikom, aby sa vaša pokožka ešte dočistila. Takto ošetrenú pokožku už len namažte hydratačným krémom. Rozhodne sa vyhýbajte mydlám a prípravkom, ktoré obsahujú alkohol. Obidva tieto typy prípravkov totiž pleť skutočne veľmi vysušujú a tým ju veľmi poškodzujú.
Pretože máte citlivú pokožku, nemôžete používať každú kozmetiku, ktorá sa vám zapáči. Je potrebné vyberať si veľmi starostlivo, čo si na tvár namažete, pretože zle zvolenými prípravkami by ste si skôr ublížili. Preto voľte priamo prípravky, ktoré sú pre citlivú pokožku určené. Táto kozmetika sa totiž v niečom od ostatnej líši. Možno si poviete, že je to bezvýznamný detail, ale tak to rozhodne nie je. Prípravky na citlivú pokožku totiž neobsahujú žiadnu parfumáciu, ktorá by pokožku s veľkou pravdepodobnosťou podráždila.
Pokiaľ vás trápi jeden konkrétny problém a nie celkovo citlivá pokožka, týmto problémom máme na mysli napríklad upchané póry alebo začervenanie, zájdite si po nejaký prípravok do lekárne. Tam vám totiž nájdu niečo omnoho lepšie, než zoženiete v drogérii a bude to prípravok PRESNE na váš problém. A rozhodne si raz za týždeň doprajte špeciálnu hydratačnú a upokojujúcu masku.
Síce teraz zima končí, to ale neznamená, že by ste o zimnej starostlivosti nemali nič vedieť. Pokožka, ktorá je citlivá, je totiž na poškodenie najviac náchylná práve počas zimy. Pokiaľ teda vyrážate na hory, rozhodne si zvoľte krém, ktorý vás ochráni proti väčším mrazom. Ale nebojte sa, fámy, že vám voda z hydratačného krému zmrzne v pokožke, sú skutočne nepravdivé, preto sa nemusíte báť ani svojich zvyčajne používaných krémov.
Starajte sa o svoju pokožku skutočne dôsledne a ona sa vám odvďačí skutočnou krásou.
Zázračné kozmetické účinky vody
Voda tvorí sedemdesiat až osemdesiat percent ľudského tela, má ohromný detoxikačný účinok a zbavuje telo teda aj pokožku toxínov a škodlivín. Vo vode zbierame zásoby cenných látok a kyslíka. Vďaka dostatočnému prijmem vody sa cítime svieži a zdravie. Aké účinky má voda v kozmetike?
Bez nadsádzky, už žiadne vrásky!
Aj keď si to asi nechceme pripustiť, vrásky sa skôr či neskôr objavia aj na vlastnej pleti. Existuje však mnoho účinných kozmetických prípravkov, ktoré proces starnutia pozastavujú alebo aspoň zmiernia. Okrem toho je dôležité dodržiavať niekoľko jednoduchých zásad, aby naša pokožka zostala dlhšiu dobu ako zo škatuľky.
17 najhorších zvykov pri starostlivosti o pleť
Tak dámy, priznajte sa. Koľko zlých zvykov pri starostlivosti o svoju pleť sa týka aj vás? Poradíme vám, čomu sa vyhnúť ...
Látky, ktoré regenerujú pleť
Pokiaľ chcete mať mladú a krásnu pokožku a hľadáte ten správny prípravok pre Vás, hľadajte to, čo má to najlepšie zloženie pre obnovu pleti. Látok, ktoré by mal taký prípravok obsahovať je hneď niekoľko a my Vám ich v zápätí predstavíme.
Čo sú rastové faktory
Musíme si priznať, že väčšinu žien po tridsiatke už začínajú trápiť prejavy starnutia, úplne konkrétne povedané - vrásky. Predajcovia sa nám snažia ponúkať nespočetné množstvo krémov, sér a zázračných kúr a ešte k tomu väčšina sľubuje vyhladenie vrások a lifting tváre do druhého dňa.