Odličovač očí a čistiaca pena či krém vás dokonale zbavia make-upu. Ako na to?
Ak používate pravidelne make-up, dá sa predpokladať, že ho i pravidelne odličujete. Ste si však istí, že používate odličovač očí a ďalšie produkty na čistenie pleti správne?
Ono totiž vyčistiť si pleť a zmyť make-up po celom dni nie je tak jednoduché, ako sa môže zdať. A ak po celom dni zaleziete do postele bez odlíčenia a vyčistenia pleti, čítajte ešte pozornejšie.
Zlé či žiadne odlíčenie make-upu a nečistôt z pleti každý večer môže viesť k šupinkám, pocitom pnutia, suchej alebo naopak príliš mastiacej sa pleti, nežiadúcemu lesku pleti, pupienkom, a dokonca vráskam spôsobeným rozpadom kolagénu. Čo sa týka líčenia očí, v jeho prípade to môže skončiť ešte horšie - podráždením očí, infekciou, škrobmi obsiahnutými v jačmennom zrne na oku alebo nekvalitnými, lámavými riasami. Potrebujete ešte nejaký ďalší dôvod, prečo odličovať pleť čo najlepšie?
Pre dokonalé vyčistenie nechajte produkt pôsobiť
Produkt na denné čistenie pleti, či už v gélovej alebo penovej forme, by mal zvládnuť odlíčiť make-up, korektor a aj tvárenku. Aby ste dosiahli čo najlepší účinok, vmasírujte ho na tvár a nechajte pôsobiť asi pätnásť sekúnd. Nezabudnite na oblasť línie vlasov, brady, obočie a okolie uší, ak aplikujete make-up či púder aj na krk a dekolt, nezabudnite ani tieto lokality. Potom zmyte vodou, vlhkým uterákom alebo navlhčeným vatovým tampónom a pleť umyte. Vatové tampóny pre vás môžu byť účinnou kontrolou toho, či ste skutočne odstránili všetok make-up a nečistoty.
Ak používate vysoko krycí make-up, alebo aplikujete silnejšiu vrstvu make-upu, hodí sa "prejsť" tvár pred použitím samotného čistiaceho produktu odličovadlom, tonerom či micelárnou vodou, aby ste odstránili väčšinu nečistôt. Až potom sa vrhnite do tradičného umývania pleti.
Jemnosť nadovšetko
Akúkoľvek stratégiu odlíčenie zvolíte, vždy sa k svojej pleti správajte čo najjemnejšie. Koža by rozhodne po odlíčení a umývaní nemala byť podráždená, dehydrovaná alebo, nedajbože, odretá a začervenaná. Proti vysušeniu pleti je vhodný čistič určený na suchú, precitlivenú pleť v olejovej forme, napríklad ako čistiaci krém creamCleanse s pomarančovým olejom, ktorý pleť počas čistenia zároveň hydratuje.
Alebo môžete zvoliť jemnú čistiacu penu gentle Cleanse, ktorá na rozdiel od krémového čističa neobsahuje ani žiadne jemné kyseliny, a teda nepodporuje exfoliáciu precitlivenej pleti. O hĺbkové čistenie sa v tomto prípade postará organický rozmarínový olej, ktorý spoločne s glycerínom podporuje hydratáciu a upokojenie pleti.
CREAM CLEANSE Čistenie suchej či citlivej pleti býva často komplikované, pleť pôsobí napnuto alebo je podráždená. CREAM CLEANSE odstráni každodenné nečistoty i make-up šetrne, pleť upokojí. Hydratáciu pleti zaistí kakaové maslo, pomarančový olej a glycerín. Vďaka novému zloženiu s CREAM CLEANSE teraz ľahko odlíčite i očné okolie. 27 €
Horúci vzduch vám pomôže
Prečistenie pleti uľahčí aj horúci, vlhký vzduch, skúste preto svoju tvár pred čistením zľahka napariť. Stačí napustiť do umývadla horúcu vodu a minútku či dve nad ním vydržať. Horúci vzduch povolí kožné póry, uľahčí ich očistu a umožní hlbší prienik čističa a lepšie odstránenie nečistôt. Naparenie tváre síce zaberie trochu viac času, pre pleť je ale naozaj výhodné. Skúste takto pleť čistiť aspoň raz týždenne a uvidíte rozdiel.
Tip od profíkov: Podobný účinok dosiahnete, keď si vezmete svoj penový či gélový čistič pleti so sebou do sprchy. Navlhčite kožu na tvári, naneste na ňu čistič a venujte sa očiste tela či umývanie vlasov, tak ako obvykle. Horúca voda zo sprchy bude na pleť pôsobiť podobne ako naparovanie nad umývadlom, a umožní hĺbkové čistenie pleti. A navyše tým ušetríte čas, pretože v sprche tých päť až desať minút proste tak ako tak vždy strávite!
Očné okolie si zasluhuje osobitnú starostlivosť
Pozornosť venujte samozrejme i odlíčeniu očí. Odolnú očnú linku či vodeodolnú riasenku nechcete z pleti drieť, pleť v oblasti očí je totiž veľmi citlivá a jemná. Akékoľvek hrubé zaobchádzanie sa na nej okamžite prejavuje začervenaním, z dlhodobého hľadiska môže byť príčinou poškodenia kolagénových a elastínových vlákien, a tým pádom príčinou tvorby vrások, alebo kruhov a opuchov pod očami. Jemnosť platí v prípade oblasti očí nadovšetko!
Pre odlíčenie očí sa spoľahnite na vatové tampóny a nepoužívajte vatové guľôčky, z ktorých sa môžu uvoľňovať vlákna (u ktorých určite nechcete, aby vám skončili v očiach).
Čo sa týka odličovača očí, odporúčame zvoliť taký, ktorý je buď na báze oleja alebo dvojfázový. Keďže olejový odličovač nevyhovuje každému, dvojfázový je zásah do čierneho!
V prípade dvojfázového eyeCleanse od Medik8 sa nemusíte báť nežiadúcej mastnoty a oleja v očiach, obsahuje výťažky z nevädze, harmančeka a kyselinu hyalurónovú. Zaistí dokonalé odlíčenie všetkého očného make-upu, a to aj vodeodolného, a zároveň podporuje zjemnenie, upokojenie a hydratáciu práve vyčistenej pleti, na ktorej obnovuje optimálne pH. Navyše ho môžete použiť aj na odlíčenie nezbozkávateľného rúžu!
Odličovač očí nechajte tiež pôsobiť
Najlepší výsledok pri odlíčení očí opäť dosiahnete, keď vatový tampón navlhčený odličovadlom na zhruba desať až pätnásť sekúnd priložíte na oko, čím uvoľníte riasenku a ďalšiu použitú dekoratívnu kozmetiku. Odlíčenie potom bude oveľa jednoduchšie a vy nebudete musieť make-up z očí mechanicky drhnúť. Ak by ste oči umývala, môžete poškodiť nielen pleť, ale aj riasy.
Ak máte podobne ako 90% percent žien problém odlíčiť sa správne, respektíve odstrániť skutočne všetku riasenku, a ráno sa budíte ako panda s čiernymi zvyšky všetkého možného pod očami, máme pre vás radu. Zvyšky riasenky zo spodných rias odstránite buď samotným vatovým tampónom, ktorý namočte v odličovač očí, preložte a zľahka ním prechádzajte líniu spodných rias, až do momentu, kedy už nebude na tampónu zostávať žiadny make-up, alebo môžete líniu spodných rias dokonale odlíčiť vatovou tyčinkou, ktorej koniec napustíte odličovadlom.
Po čistení toner, sérum alebo retinol proti vráskam
Po vyčistení pleti by ste nemali zabúdať na starostlivosť! Po čistení môže nasledovať aplikácia tonera. Ten vyrovnáva pH pleti a dočisťuje ju. V súčasnosti je už jeho používanie prekonané, pretože pH pleti často vyrovnávajú priamo samotné čističe pleti. Používa sa preto predovšetkým v prípadoch, keď ním chcete vedľa obnovy pH riešiť aj konkrétny problém s pleťou, napríklad rozšírené póry ako v prípade Pore Refining Tonera. Potom je jeho použitie na mieste.
Po tonizácii by ste mali nadviazať na ritual aplikáciou séra, či už antioxidačného, hydratačného alebo séra proti začervenaniu. Po čistení môžu aktívne látky sera otvorenými pórmi prenikať hlbšie do kože a pozitívne na ňu pôsobiť. Zabudnúť by ste nemali ani na produkt s retinolom, ultra silnou anti-aging látkou, ktorá pôsobí proti vráskam, spevňuje povolenú pleť, rozjasňuje a dokonca pôsobí aj proti akné. Starostlivosť uzavrite aplikáciou výživného nočného krému a ráno sa prebudíte s krásne prejasnenou a čistou pleťou.
Takto radšej nie!
Tip na záver: Na odličovanie nepoužívajte vlhčené detské obrúsky. Hoci neobsahujú látky, ktoré by vašej pleti uškodili, nie sú ani vyrobené na to, aby z pleti odličovaly nečistoty a dokázali rozpustiť a uvoľniť nanesený make-up. Vlhčené obrúsky sú teda povolené len v prípade najvyššej núdze!
Retinol proti vráskam môže mať rôznu koncentráciu. K čomu sa hodia vyššia a k čomu nižšia?
Nech už sú to vrásky, povolená pleť, nadmerná pigmentácia a nerovnomerný farebný tón pleti, upchaté či rozšírené póry alebo začervenanie pleti, retinol môže pomôcť každému typu pleti s takmer každým problémom.
Derma roller pre plné pery: podporte v perách tvorbu kolagénu
Ako mať plné pery? Možností je veľa. Získať ich môžete vďaka šikovným rukám, kontúrovacej ceruzke a rúži v rovnakom odtieni, injekčne aplikovaným výplniam alebo s pomocou derma rollera.
15 tipov na omladenie pleti
Kto by nechcel vyzerať mladšie, než v skutočnosti je? Predstavujeme vám 15 overených tipov, s ktorými bude omladenie hračka!
Suchá pleť zaplesá po panthenole. Prospešný je tiež pleti normálnej či vlasom
Panthenol podporuje hydratáciu, hojenie a revitalizáciu pleti, krásu a lesk prepožičiava tiež vlasom. Ako to dokáže?
Ako sa starať o pleť v zime: Hlavné je hydratovať a chrániť pred slniečkom
Pretože ak máte pocit, že v zime slniečko nehrozí, ste na omyle. Najmä ak vyrazíte kamkoľvek na hory do vyšších nadmorských výšok, slnko páli násobne viac. Hydratácia je zase dôležitá kvôli chladnému počasiu a vetru, ktoré pleť vysušujú.