Symptómy ružovky nie sú len červené tváre. My našťastie vieme, ako sa ich zbaviť!
Ak ste si mysleli, že ružovka, či rosacea, znamená, že vám po pobyte v zime sčervenajú líca, ste vedľa ako tá povestná jedľa. Ružovka má mnoho prejavov, ktoré sú často oveľa nepríjemnejšie, než len začervenaná tvár.
Ako teda vlastne taká rosacea vyzerá?
Symptómy:
- Návaly červenania - pleť má tendenciu podliehať návalom tepla a červenať sa, väčšinou sa jedná o jeden z prvých symptómov ružovky
- Pretrvávajúce sčervenanie - tento symptóm sa najčastejšie asociuje s ružovkou. Často môže pôsobiť ako spálenie od slniečka alebo rumenec, ktorý nikdy nemizne
- Viditeľne rozšírené cievky - ľudia ich často nazývajú popraskanými cievkami, ale v skutočnosti sú len rozšírené, a tým sú na tvári ľahšie viditeľné
- Pupienky a hrbole - tieto symptómy môžu pripomínať akné, môže sa jednať buď o tvrdé alebo naplnené vriedky. Čo odlišuje rosaceu od akné je, že tí, ktorí trpia rosaceaou, netrpia spolu s pupienkami aj na "čierne bodky". Ďalšie príznaky zahŕňajú napríklad pálenie a pichanie alebo dokonca opuchy tváre (edém).
Ako na prejavy ružovky vyzrieť? Alebo 10 tipov, ako udržať rosaceu na uzde!
A čo ďalej?
- Nevystavujte sa nadmernému teplu. Extrémne teploty môžu prejavy ružovky ešte zhoršovať.
- Chráňte tvár pred vetrom a chladom. Keď si v nepriaznivom počasí zakryjete tvár šálou či šatkou, urobíte dobre - ochránite tak svoju pleť pred škodlivými vplyvmi. Len je potrebné sa uistiť, že materiál, ktorý prichádza do styku s vašou pleťou, nie je z vlny či látky, ktorá je hrubá na dotyk. Potom by mohlo ľahko dôjsť k podráždeniu pleti.
- Predtým, než vyrazíte von, aplikujte na tvár krém s ochranným faktorom. Pretože aj slnko môže ružovku zhoršiť. Hľadajte prípravky obsahujúce oxid zinočnatý alebo oxid titaničitý, ktoré najmenej dráždia pleť.
- Stavte na širokospektrálnu ochranu a výšku SPF faktoru minimálne 30.
- Aj prípravky s ochranným faktorom obsahujúce silikón môžu pleti pomôcť minimalizovať začervenanie pleti. V zložení môže byť silikón skovaný pod termínami dimethicone alebo cyclomethicone.
- O svoju pleť starajte poriadne, ale tiež jemne - žiadne drhnutie, peelingy alebo masáže!
- Keď používate lak na vlasy, naozaj si dajte pozor, nech ho striekate len na vlasy nech sa nedostane na tvár.
- Vaša denná starostlivosť o pleť by mala byť kvalitná a čo najjednoduchšia - čím viac produktov, tým skôr dôjde k jej podráždeniu.
Ricínový olej pre krásne obočie? Super voľba, ktorá má ale svoje riziká!
Husté obočie je v súčasnosti jeden z najväčších trendov. Pokiaľ nepatríte k jeho hrdým majiteľkám takpovediac “od prírody”, tak ste sa už možno zaujímali o možnosť ako ho vylepšiť. Ricínový olej je jednou z nich.
Veľmi citlivá koža sa na peeling nehodí. Enzymatický peeling je, ale vhodný aj pre ňu!
Chceli by ste vyskúšať ten zázračný a ospevovaný peeling, ale máte veľmi citlivú pleť , takže sa mu radšej vyhýbate? Už nemusíte. Enzymatický peeling je tu práve pre vás!
Použitím Vitamínu A , síce hrozí najskôr začervenaná pleť, ale celkovým výsledkom bude krásna a rozjasnená tvár
Vitamín A je vitamín rozpustný v tukoch. Určite ste o ňom počuli v súvislosti s karotenoidami, mrkvičkou a dobrým zrakom, že? Lenže vitamín A alebo retinol, ako sa nazýva jeho známejšia forma, je aj perfektným spojencom v boji za krásnu pleť.
Nie je chemický peeling ako chemický peeling. Viete čo vlastne obsahujú?
Možno ste to ani netušili, ale výhody chemických peelingov využíva lekárská kozmetická starostlivosť už viacej ako storočie! Lenže ako sa v tom množstve chemických peelingov máte zorientovať?
Trápia vás kruhy pod očami? Už viacej nemusia. Vieme, čo pomáha!
Poriadne sme si prešli ponuku nášho e-shopu a vybrali sme pre vás tri zaručene funkčné prípravky, ktorých pravidelným používaním zamedzíte vzniku nevzhľadných kruhov pod očami a nie len tomu.