VIDEO: Pleťová voda alebo pleťové tonikum? Vyberte si, čo je pre vás lepšie
Publikované:29.7.2015
Pleťové mlieko, pleťová voda, pleťové tonikum, to sú len niektoré z prípravkov, ktoré využívame na čistenie našej pleti. Aký je, ale medzi nimi rozdiel a na čo sú vlastne vhodné? A aké benefity pleti prinášajú rôzne séra či pleťové vitamíny? Práve táto téma nás dnes bude zaujímať.
Pretože pred akoukoľvek starostlivosťou treba pleť najskôr odlíčiť, logicky začíname s prípravkami, ktoré nám k tomu pomôžu. Sú to rôzne odličovacie vody či odličovacie mlieka (tie sú k pleti šetrnejšie), toniká, micelárne a pleťové vody.
Hitom poslednej doby sú micelárne vody. Ich výhodou je, že znižujú mastnotu pleti, odstraňujú make-up a pleť celkovo čistia. Navyše obsahujú prospešné minerálne látky.
Pozrite sa na celé video:
Alkohol radšej "nebrať"
Ďalej máme na výber medzi pleťovou vodou a pleťovým tonikom. Rozdiel medzi nimi je, že pleťová voda obsahuje alkohol, a tým pádom vysušuje. Preto nie je vhodná pre suchú pleť, ktorú ešte viac vysušuje. Voľbou pre tých, ktorí majú suchú a citlivú pleť, sú práve tonizačné vody.
Alkohol je všeobecne agresívnejšou zložkou, prípravky bez jeho obsahu sú vhodnejšie, pretože nadmerné vysušovanie nie je dobré ako pre suchú, tak aj pre mastnú pokožku. Aj v prípade zmiešanej pleti je lepšie siahnuť po toniku bez alkoholu.
Ako by malo vyzerať správne odlíčenie pleti? Pre každý typ pleti je vhodné používať odličovacie mlieko na oblasť celej tváre. Na odlíčenie očí sa hodí dvojfázový odličovač s obsahom vody a oleja. Jeho benefitom je opäť, že pleť zbytočne nevysušuje. Ideálne je potom pleť dočistiť tonikom. Tu je potrebné upozorniť, že odličovacím tampónom po pokožke prechádzame jemne, určite ním nedrhneme a netlačíme. Vyhnete sa tak predčasnej tvorbe vrások a nepríjemným podráždeniam či dokonca odereninám. Pretože najmä v okolí očí je pokožka veľmi tenká a jemná a na akýkoľvek mechanický tlak reaguje citlivejšie.
Bonbóniky pre vašu pleť
Význam zdravej stravy sa samozrejme nesmie podceňovať, však skutočnou vitamínovou bombou pre vašu pleť nie je na raňajky zelené jablko (nech lekári a zástancovia zdravej stravy prepáčia), ale pleťové vitamíny, ktoré sa aplikujú priamo na kožu.
Vitamíny sú pre pleť hodnotné, pretože sú v čistej forme, neobsahujú žiadne zbytočné látky navyše. Konkrétne u značky Monodermá ide rozlíšiť vitamín E, vitamín A a vitamín C. V skratke:
vitamín E je hydratačný
vitamín A redukuje vrásky a je vhodný aj pre aknóznu pleť
Akú pridanú hodnotu majú vitamíny na pleť oproti klasickým krémom? Celkovo podporujú funkciu krémov. Ideálne je použiť sérum, nechať ho vstrebať, použiť vitamín a po jeho vstrebaní krém. Tým sa vašej pleti dostane tej najšpičkovejšej starostlivosti, ktorú pleti môžete poskytnúť.
Prvé výsledky na pleti sú vidieť zhruba po mesiaci používania, však subjektívny pocit na pleti je viditeľný ihneď po prvom použití. Všetko má však svoje proti: pretože sú vitamíny v 100% koncentrácii, neodporúča sa ich používať dlhšie ako tri mesiace v kuse. Potom je nutná mesačná pauza.
Sérum dokáže zastúpiť aj krém
Čo sa skrýva pod tajomným názvom sérum? Jedná sa o vysoko koncentrovaný prípravok starostlivosti o pleť s rôznymi účinkami podľa obsahu. Ak sa však domnievate, že sérum je jedným z tých produktov, po ktorých siahajú len dámy 50+, mýlite sa! Je vhodné pre každú vekovú skupinu aj každý typ pleti, rozhodne nie je pravda, že sa sérum hodí len pre zrelú pleť. Existujú aj kvalitné hydratačné séra, ktoré sú vhodné aj pre dvadsaťročné slečny. Vyberie si skrátka každý!
Sérum býva koncentrovanejšie ako krémy a je v ňom až 70% aktívnych látok. Séra možno používať samostatne, alebo v kombinácii s pleťovými vitamínmi a krémami, a opäť sa jedná o tú najvyššiu možnú starostlivosť, ktorú možno pleti ponúknuť. Možno ho používať aj namiesto krému, vždy je, ale lepšie ho zafixovať práve krémom. Svojou koncentráciou sa totiž dostane výrazne hlbšie do kože ako krém. Sérum sa nanáša rovnako ako krém, väčšinou ho však stačí len pár kvapiek.
Posledné obdobie by sa dalo nazvať dobou výrazného a hustého obočia. Lenže ako ho docieliť, keď vám príroda v tomto smere práve dvakrát nepriala? Tak práve to sme pre vás zisťovali.
S očnými vráskami je to nekonečný boj. Kvôli nim nielenže vyzeráme staršie, ale dokážu nás potrápiť dokonca aj zhoršením zraku. Navyše v boji proti nim míňame nemalé čiastky za špeciálne prípravky, séra a krémy proti vráskam. Skrátka a jednoducho, kto vrásky okolo očí potrebuje?
Ak ste si mysleli, že ružovka, či rosacea, znamená, že vám po pobyte v zime sčervenajú líca, ste vedľa ako tá povestná jedľa. Ružovka má mnoho prejavov, ktoré sú často oveľa nepríjemnejšie, než len začervenaná tvár.
Husté obočie je v súčasnosti jeden z najväčších trendov. Pokiaľ nepatríte k jeho hrdým majiteľkám takpovediac “od prírody”, tak ste sa už možno zaujímali o možnosť ako ho vylepšiť. Ricínový olej je jednou z nich.