Používajte peeling na celé telo
Koža na našom tele sa neustále obnovuje a staré vrstvy sa odlupujú. Často to ale trvá veľmi dlho a tieto šupinky potom zabraňujú vytváraniu novej kože. Pleť je potom sivá a pôsobí nezdravo. Preto je potrebné raz za čas urobiť peeling na celom tele, tvári a trebárs aj na perách.
Peelingov existuje mnoho druhov, niektoré zakúpite ako prípravok, ktorý potom použijete doma, ale môžete sa stretnúť s peelingom, ktorý vykonávajú profesionálne kozmetičky. Medzi tieto peelingy môžeme zaradiť chemický, alebo pokiaľ chceme ísť ešte ďalej, existuje aj peeling pomocou lasera.
Peeling je nutné vykonávať správne, pretože pri nesprávnom postupe by ste si mohla pokožku akurát tak poškodiť. Peeling sa musí nanášať na navlhčenú pokožku, pretože suchá by sa poškriabala a poškodila. Peeling len jemne vmasírujte do pokožky, nesnažte sa tlačiť či drhnúť, pretože peeling je účinný sám osebe a nie je nutné vyvíjať tlak. Dôležité je vyhýbať sa veľmi citlivým partiám okolo očí a perám (u tých sa odporúča iný postup, ktorý uvádzame nižšie). Peeling rozhodne nie je na každodenné použitie. Veľmi záleží na vašej pleti, takže pokiaľ je suchá, odporúča sa peeling zhruba raz za mesiac a v prípade mastnej pleti cca raz za štrnásť dní. Na poškodenej pokožke si peeling radšej odpusťte úplne, dokiaľ sa nezregeneruje.
S peelingom začneme zhora. I na perách sa tvoria šupinky, ktoré je potrebné raz čas odstrániť. To sa dá urobiť úplne jednoducho. Stačí si zobrať kefku na zuby, navlhčiť ju a ňou jemne prechádzať po perách. Stačí skutočne jemne, pretože pokiaľ by ste pritlačili príliš silno, mohla by ste porušiť aj ďalšiu vrstvičku kože na perách a tie by následne boli vysušené a zničené, dokiaľ by sa pokožka na perách znova neobnovila. Tento peeling stačí vykonávať zhruba raz za mesiac a potom je nutné pery ešte ošetriť balzamom na pery, aby boli hydratované.
Peelingov na tvár existuje celý rad. Každá kozmetická značka ponúka svoje špeciálne peelingové prípravky, ale ten si môžete namiešať aj doma z ingrediencií, ktoré sú prírodné. Je len na vás, čo preferujete. Pri peelingu tváre sa hlavne vyhýbajte koži okolo očí, ktorá je veľmi citlivá a ľahko sa poškodí.
Skúste si doma namiešať vlastný peeling. Jeden z osvedčených mnohými ženami, ktoré ho skúsili, je medový peeling. Med je už od staroveku látkou, ktorej sa prisudzujú liečivé účinky. Vďaka medovému peelingu bude vaša pokožka vyzerať mladšie a budete mať krásne vyhladenú pokožku. Na tento peeling potrebujete trochu zrnkovej kávy, ktorú tesne pred tým nameliete, trochu mlieka, ovsené vločky, med a vaječný bielok. Všetko zmiešate do kašičky, nanesiete na tvár a jemne vmasírujete do pokožky. Následne umyte.
Ďalší skvelý peeling je jednoduchá zmes ovsených vločiek a bieleho jogurtu. Tieto dve ingrediencie stačí zmiešať a nechať pár minút napučať. Potom ich opäť stačí jemne vmasírovať do tváre a zmyť.
Aj inde na tele by sme mali robiť peeling pravidelne. Hlavne na nohách a rukách sa koža odlupuje veľmi často, preto je teda dôležité robiť si pravidelne peeling. Opäť, rovnako ako v prípade peelingov na tvár, existujú peelingy od kozmetických firiem, rovnako ale aj domáce. Jeden domáci recept pre vás máme. Do svojho telového mlieka, ktoré normálne používate, pridajte najemno nasekané lieskové orechy, cukor alebo soľ, je to len na vás, čomu dáte prednosť. Potom nanášajte ako všetky ostatné peelingy.
Ak sa chcete zveriť do rúk profesionálov, skúste chemický peeling. Rozdiel je, že tento peeling vám odumretú kožu neodstraňuje mechanicky, ale chemicky. Zaberá aj proti pigmentovým škvrnám a vyhladzuje jemné vrásky.
Dúfame, že sme vás presvedčili, že peeling je vec, ktorú je potrebné raz za čas vykonať a že vyskúšate niektorý z našich domácich receptov.
Boj proti vráskam nie je dopredu stratený
Vrásky sú jedna z najviac nepríjemných vecí, ktoré sa nevyhnú žiadnej žene, ale ani žiadnemu mužovi. Vrásky, obzvlášť na tvári, sú odjakživa súčasťou nášho prirodzeného starnutia. V skorších dobách v podstate nebola jediná možnosť, ako proti vráskam bojovať, brali sa ako prirodzená súčasť života.
Čo robiť s citlivou pokožkou
Citlivá pokožka, a to nielen na tvári, je častým problémom mnohých žien. Príznakov citlivej pokožky je mnoho. Môže vás svrbieť, páliť, je červená alebo sa napína. Každopádne sú všetky tieto príznaky veľmi nepríjemné, a preto je potrebné proti citlivosti pleti bojovať všetkými možnými prostriedkami, ktoré sa dajú použiť.
Zázračné kozmetické účinky vody
Voda tvorí sedemdesiat až osemdesiat percent ľudského tela, má ohromný detoxikačný účinok a zbavuje telo teda aj pokožku toxínov a škodlivín. Vo vode zbierame zásoby cenných látok a kyslíka. Vďaka dostatočnému prijmem vody sa cítime svieži a zdravie. Aké účinky má voda v kozmetike?
Bez nadsádzky, už žiadne vrásky!
Aj keď si to asi nechceme pripustiť, vrásky sa skôr či neskôr objavia aj na vlastnej pleti. Existuje však mnoho účinných kozmetických prípravkov, ktoré proces starnutia pozastavujú alebo aspoň zmiernia. Okrem toho je dôležité dodržiavať niekoľko jednoduchých zásad, aby naša pokožka zostala dlhšiu dobu ako zo škatuľky.
17 najhorších zvykov pri starostlivosti o pleť
Tak dámy, priznajte sa. Koľko zlých zvykov pri starostlivosti o svoju pleť sa týka aj vás? Poradíme vám, čomu sa vyhnúť ...