Prirodzene vyskytujúca sa mastná kyselina, ktorá sa nachádza v tukoch bunkových membrán, patrí do skupiny esenciálnych mastných kyselín
Kyselina linolová je polynenasýtená mastná kyselina radiaca sa k omega-6 mastným kyselinám, ktorá sa nachádza v mnohých rastlinných olejoch, najmä v slnečnicovom a požltovom. V tele sa vyskytuje prirodzene a jej nedostatok vedie k suchej pleti, vypadávaniu vlasov a zlému hojeniu zranení.
Často sa využíva v kozmetických prípravkoch, pretože napomáha práve tieto problémy riešiť. Využíva sa ako emulzifikátor pri výrobe mydiel a rýchlo sa vstrebávajúcich olejov. Využíva sa tiež pre svoje protizápalové účinky, schopnosť redukovať prejavy akné a hydratačné vlastnosti.
Chudnutie a omladenie
Podľa posledných prieskumov pomáha kyselina linolová zachovať zdravie bunkových membrán, zlepšuje využitie živín a zaisťuje správny chod bunkových mechanizmov. Produkuje tiež prostaglandíny, ktoré stimulujú krvný obeh a posilňujú prirodzenú ochranu organizmu tým, že potláčajú zápaly. Preto môže kyselina linolová uľaviť aj v prípade atopického ekzému. V kombinácii s vitamínom C výrazne zlepšuje stav suchej pleti a jej stenčovanie v dôsledku starnutia.
Orálne konzumované prípravky s kyselinou linolovou sú obľúbené, pretože majú napomáhať pri chudnutí a podporovať rast svalovej hmoty. Aktivuje totiž hormón podporujúci vyplavovanie tukov v podobe mastných kyselín z tukových buniek a tlmí aktivitu proteínu, ktorý tuky do buniek ukladá. Konzumácia týchto produktov však nie je to jediné čo vám pomôže a pre skutočný váhový úbytok je nutné kombinovať ju so zníženým kalorickým príjmom a zvýšeným výdajom.