Popôrodné padanie vlasov? Žiadny stres!
V tehotenstve ste si zvykla na krásne vlasy, ale po pôrode si už nariekate, že z vašej bujnej hrivy nič nezostalo? Nebojte sa nič. Vieme, čo vám pomôže.
My však vieme, čo vám toto stresujúce obdobie pomôže prekonať (a nie je to nič ťažké):
1. Správna starostlivosť
2. Nový štýl
Zo stresu alebo kvôli hormónom? Vypadávaniu vlasov možno zamedziť!
Akokoľvek sa stále hovorí skôr o pánskom plešatení, tento problém obťažuje v rovnakej miere aj ženy. A pritom práve pre ženu býva strata vlasov jedným z určujúcich faktorov jej sebavedomia a celkovej životnej spokojnosti. To predsa nie je málo! Poďme sa teda na tento problém zamerať, aj keď sa o ňom veľa nehovorí.
Krásne vlasy vám zaručí správna výživa. Lenže ako ju dosiahnuť?
Rôzne problémy s vlasmi majú často jedného vinníka - nedostatok živín v strave. Aj obyčajný čiastočný nedostatok niektorého z minerálov či vitamínov môže viesť k tomu, že sa vaša hriva začne stenčovať a vlasy vám začnú vypadávať v nevídanom množstve.
Typy plešatenia: Keď sa s problémom už narodíte alebo vrodená hypotrichóza
Termín hypotrichóza používajú dermatológovia pre popis stavu, kedy vlasy nevyrastajú. Na rozdiel od alopécie, ktorá popisuje stav, keď vlasy vypadávajú (alebo už vypadali) z miest, kde pôvodne rástli, hypotrichóza sa vzťahuje na oblasti kože, kde vlasy ani ochlpenie nikdy nerástli. Hypotrichóza postihuje jedinca od narodenia a väčšinou sa s ňou musí vysporiadavať po celý život.
Typy plešatenia: Androgénna alopécia čiže striktne mužská záležitosť. Alebo nie?
Androgénna alopécia je zodpovedná za viac ako 95% problémov, ktoré riešia muži s plešatením. Dámy tento problém väčšinou našťastie riešiť nemusia, hoci sa nájdu (bohužiaľ) aj výnimky.
Prečo sú vaše vlasy po lete unavené a zničené?
Leto je síce super, samé kúpanie, teplo a slniečko. Ale toto letné obdobie nie je najlepší kamarát pre naše vlasy!