Ako sa starať o mastnú pleť v zime? Hlavne hydratujte!
V zime na našu pleť útočí agresívny mix chladného a vysušujúceho vzduchu a neustále zmeny teplôt. Hoci by sa mohlo stať, že najviac v zime trpí suchá pleť, ani pre mastnú a zmiešanú nie je toto obdobie veľmi priaznivé.
Pre mastnú pleť sú ideálne ľahké séra
Aké produkty sú na to ideálne?
- Čistiaca pena bez obsahu mydla Clarifying Foam, ktorá pleť vyčistí, upokojí a zredukuje tvorbu kožného mazu
- Daily Refresh Balancing Toner, ktorý stiahne póry a pleť dočistí a pripraví na príjem aktívnych látok z ďalších produktov
- Exfoliant, či už na báze AHA či BHA kyselín alebo mechanický. Čo treba Pore Refining scrub? Pomôže z pleti odlúčiť odumreté bunky a ešte viac ju tak omladí, prečistí a navyše stiahne rozšírené póry!
- Alebo zvoľte antioxidačný gél na problémy s pleťou Breakout Defence + Age Repair, ktorý obsahuje niacínamid, ktorý tiež podporuje jemnú exfoliáciu pleti
- Denný hydratačný krém, pretože aj mastnú pleť je potrebné denne hydratovať. Len nesmie obsahovať oleje, aby pleť zbytočne nemastil. Ako napríklad krém Balance Moisturiser & Glycolic Acid Activator!
- Nočné sérum s retinolom (forma vitamínu A) a ďalšími vitamínmi, ktoré pleť cez noc omladia a pôsobia aj proti akné
A ako na to?
- Ráno a večer pleť vyčistite.
- Ráno a večer sa tiež spoľahnite na účinnosť tonera.
- Ráno a večer siahnite po antioxidačnom gele.
- Ak je pleť suchá, čo je pre zimné obdobie typické, neváhajte použiť hydratačné sérum.
- Nezabudnite tiež na každodennú rannú aplikáciu hydratačného krému.
- A večer dajte šancu retinolovému séru.
Čomu sa vyhnúť?
- Ak pleť nie je skutočne veľmi mastná, v zime sa vyvarujte pleťových masiek s obsahom ílu.
- Ak sa na pleti objavujú šupinky, nesnažte sa ich mechanicky z pleti odrhnúť, vyberte skôr jemnú masáž teplým tvárovým uterákom a následnú aplikáciu tonera. Ak, ale budete podporovať exfoliáciu pleti, ako sme vás naviedli o pár riadkov vyššie, šupinky by nemali mať šancu sa na pleti vôbec objaviť.
Odstráňte mílie v očnom okolí. Nadobro! Poznáme aj najlepšiu prevenciu ich vzniku
Mílie v očnom okolí dokážu potrápiť. Je zložité sa ich zbaviť, a čo horšie, keď už sa do ich odstraňovania sami pustíme, často skončíme s pleťou síce bez "bielych bodiek", ale za to s poškodenou.
Uľavte svojej citlivej pleti. Riešením je posilnenie ochrannej kožnej bariéry
Ochranná kožná bariéra, kožný plášť, kožný film či hydrolipidová vrstva - niekoľko označení toho istého - vrchnej vrstvy pleti, ktorá pleť chráni pred negatívnymi vplyvmi prostredia. V jej ochrane hrá doslova kľúčovú úlohu!
Zima je najlepší čas na to začať bojovať proti hyperpigmentácii. Tak sa pridajte!
Hyperpigmentácia alebo nadmerná pigmentácia, starecké, slnečné alebo pečeňové škvrny, melazma - to je niekoľko označení jedného a toho istého - tmavých škvŕn, ktoré sa objavujú na pleti. Farebný tón pleti ani farba kože nehrá úlohu, v tomto je hyperpigmentácia úplne rovnocenná, objaviť sa môže skrátka u každého.
Prečítajte si presný návod ako odstrániť mílie!
Tieto malé biele "bodky" na tvári sú dosť urputné. Ale my pre vás máme krok za krokom návod, ako sa ich zbaviť. Bez bolesti a bez jaziev!
Probiotiká vám pomôžu zbaviť sa akné. Musíte si ich však dať, nielen na jedlo či pitie, ale rovno aj na pleť
Odborníci vzývajú probiotiká už roky kvôli pozitívnemu účinku na črevnú mikroflóru, či už vo forme výživových doplnkov alebo ich konzumáciou napríklad v podobe kefíru či kombuchy. Pre ešte lepšie výsledky však teraz dermatológovia a kozmetičky odporúčajú aplikáciu probiotík priamo na pokožku.